W czym może pomóc Psycholog dziecięcy

Czym zajmuje się Psychologia dziecięca

Psycholog dziecięcy prywatnie Lublin – Katarzyna Zieniewicz
Wizyty u psychologa z dzieckiem polecam w czterech grupach problemów:

– trudności szkolne, problemy z koncentracją uwagi
– zaburzenia emocjonalne, lęki, mutyzm, fobie
– zaburzenia zachowania w domu lub szkole
– trudne doświadczenia dziecka, takie jak rozwód rodziców, bycie świadkiem wypadku czy ofiarą przemocy, niepełnosprawność

Zapraszam dzieci i młodzież od 2 do 15 lat. Z każdym na pewno nawiążę kontakt i pozostawię z wizyty tylko miłe wspomnienia. Młodszym dzieciom proponuję zabawki, gry i kolorowanki, zależnie od zainteresowań.

Spotkania są tak zorganizowane, by dziecko po poznaniu się z psychologiem rozmawiało z nim na osobności, swobodnie – rodzic w tym czasie słucha muzyki w poczekalni. Natomiast nieprawidłowe zachowania dziecka omawiane są tylko z rodzicem, by nie zawstydzać małego pacjenta. Terapia psychologiczna dzieci opiera się przede wszystkim na podejściu poznawczo-behawioralnym oraz metodach projekcyjnych.

Przy zachowaniu szacunku dla dziecka i w miłej atmosferze można jednocześnie wykonać wiele rzetelnych badań z wykorzystaniem standaryzowanych testów. Oferuję: badanie uwagi, inteligencji, ocenę osobowości, poziomu lęku i inne zależnie od potrzeby.

Oprócz powyższego, do dzieci ma zastosowanie również opisana na innych podstronach nauka – neuropsychologia, to znaczy badanie i usprawnianie naruszonego mózgu. Niedostrzegalne gołym okiem osłabienie funkcjonowania mózgu np. podczas porodu czy upadku z utratą przytomności może się przejawiać w postaci poważnych zaburzeń mowy (afazje), przedłużających się trudności w nauce czytania i pisania (np. do IV-V klasy), słabego zapamiętywania.

Po minimum dwóch wizytach diagnostycznych mogę na prośbę rodzica sporządzić pisemną opinię do szkoły dziecka, rejonowej poradni psychologiczno-pedagogicznej, komisji orzekania o niepełnosprawności.

Psycholog dziecięcy Lublin

Zapewniam profesjonalizm i dyskrecję. Zapraszam serdecznie!

 

NAPISZ DO MNIE